صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. این صرافی امکانات متعددی را در اسپات مارکت برای کاربران خود فراهم نموده است. علاوه بر این در ماه های اخیر معاملات آتی ( فیوچر ) نیز به امکانات این صرافی افزوده شده است. بدون شک می توان این صرافی را یکی از کامل ترین مجموعه های معاملاتی ارزهای دیجیتال در بین سایر رقبای این حوزه دانست. در این مطلب آموزش بایننس فیوچرز را به طور کامل و به همراه آخرین تغییرات آماده کرده ایم.

بایننس فیوچرز چیست؟

از قراردادهای آتی برای خرید یا فروش دارایی ها در آینده با قیمت از قبل مشخص شده استفاده می شود. بایننس فیوچرز ( Binance Futures ) مارکتی برای انجام معاملات آتی ارزهای دیجیتال است. در این بازار ، ارز های دیجیتال به کیف پول منتقل نمی شوند و تنها در حال خرید و فروش قرارداد های آتی هستیم.

در بایننس فیوچرز زمانی که انتظار افزایش قیمت را داریم از پوزیشن لانگ ( Long ) استفاده می کنیم و از افزایش قیمت ها بهره می بریم. همچنین در زمان کاهش قیمت ارز ها می توانیم از پوزیشن شورت ( Short ) استفاده و سود کنیم. همچنین استفاده از اهرم یا Leverage برای باز کردن پوزیشن با مقادیر بیشتر از سرمایه اصلی و کسب سود بالاتر نیز امکان پذیر است. این ویژگی ها باعث جذابیت این مارکت برای بسیاری از کاربران شده است. توجه نمائید که استفاده از اهرم میزان ضرر را نیز در ترید های ناموفق افزایش می دهد و ریسک معاملات را بالا می برد.

آموزش ثبت نام در بایننس فیوچرز

برای استفاده از بایننس فیوچرز ابتدا باید در سایت بایننس ثبت نام نموده و یک حساب کاربری ایجاد نمائید. در مطلب آموزش ثبت نام در بایننس مراحل و نکات کلیدی به طور کامل آموزش داده شده است. در صورتی که از قبل حساب کاربری ایجاد نکرده اید ، ابتدا وارد سایت Binance.com شوید. سپس در بالای صفحه ، گوشه سمت راست روی گزینه Register کلیک نمائید.

 • آدرس ایمیل خود را وارد نمائید و یک رمز قوی تعریف کنید.
 • تیک گزینه تائید قوانین را بزنید و روی گزینه Create Account کلیک نمائید.
 • کد فعال سازی ارسال شده به ایمیل خود را در باکس نمایش داده شده وارد کنید.
ثبت نام بایننس

پس از ورود به حساب کاربری بایننس ، از منوی بالای سایت بخش Derivatives گزینه USDT Futures را انتخاب نمائید.

ورود به بابننس فیوچرز

روی گزینه Open Now کلیک کرده تا حساب فیوچرز فعال شود.

تائید بازگشایی اکانت بایننس فیوچرز

به همین راحتی افتتاح حساب کاربری بایننس فیوچرز انجام شد و می توانیم معاملات خود را آغاز کنیم.

آموزش انتقال وجه به کیف پول بایننس فیوچرز

برای انتقال وجه به کیف پول بایننس فیوچرز ابتدا باید کیف پول اصلی اسپات مارکت صرافی بایننس را شارژ نمائید. اگر از قبل کیف پول خود را شارژ نکرده اید ، پست آموزش شارژ کیف پول بایننس را مطالعه کنید. در صرافی بایننس جابه جایی سرمایه بین دو کیف پول به راحتی انجام می شود. برای انتقال وجه به کیف پول فیوچرز روی گزینه Transfer در گوشه پائین سمت راست صفحه Futures بایننس کلیک کنید. مبلغ مدنظر را جهت انتقال وارد نموده و سپس روی گزینه Confirm کلیک نمائید. پس از چند لحظه انتقال انجام خواهد شد.

انتقال سرمایه بین کیف پول بایننس فیوچرز


آموزش رابط کاربری بایننس فیوچرز

رابط کاربری بایننس فیوچرز

رابط کاربری بایننس فیوچرز به چندین بخش تقسیم می گردد.

۱. نمودار و اطلاعات قیمت:

در بالای این قسمت ارز انتخابی فعلی ، نوع مارجین و اهرم قابل تنظیم است. همچنین اطلاعات قیمت مارک ، Funding Rate و تغییرات قیمت در ۲۴ ساعت گذشته نمایش داده می شود. در زیر اطلاعات این بخش ، نمودار تحلیل قیمت اختصاصی بایننس قرار گرفته است. با استفاده از گزینه TradingView فراخوانی مستقیم نمودار آن سایت و امکانات تحلیل بیشتر ، فراهم شده است. در سمت راست نیز اطلاعات زنده دفتر سفارشات به صورت لیست و گرافیکی قرار دارد.

۲. فرم سفارش:

در این قسمت سفارشات شورت یا لانگ مدنظر را ایجاد می کنیم. در ادامه این مطلب انواع سفارشات را آموزش داده ایم.

۳. پنل معاملات:

در این بخش می توانید وضعیت معاملات خود را مشاهده کنید. دسترسی به سفارشات فعال ، تاریخچه سفارش ها و معاملات قبلی نیز با سوییچ بین زبانه های این بخش امکان پذیر است.

۴. نمای کلی مارجین:

میزان سرمایه ، اطلاعات پوزیشن و قراردادهای فعال در این بخش نمایش داده می شود. حتما به نسبت به مارجین نیز توجه کنید تا از لیکویید شدن جلوگیری نمائید. در ادامه به طور کامل به این مبحث می پردازیم.

آموزش تنظیم اهرم

در بایننس فیوچرز امکان تنظیم اهرم یا leverage برای هر معامله فراهم شده است. برای تنظیم اهرم در گوشه بالا سمت چپ صفحه معاملات فیوچرز روی گزینه پیش فرض ۲۰X که در کنار نام ارز دیجیتال قرار دارد کلیک می کنیم. سپس اهرم مدنظر را با استفاده از اسلایدر یا تایپ مستقیم تنظیم می کنیم. در نهایت با کلیک روی گزینه Confirm تنظیمات را تائید می گردند.

نحوه تنظیم اهرم در بایننس فیوچرز

هر چه قدر پوزیشن سایز معامله کوچک تر باشد می توانید از اهرم های بزرگتری استفاده کنید. توجه نمائید که استفاده از اهرم های بالا ریسک لیکویید شدن را افزایش می دهد.

تفاوت قیمت مارک با آخرین قیمت

بایننس برای پیشگیری از لیکویید شدن در زمان نوسانات بالای بازار ، از آخرین قیمت و قیمت مارک استفاده می کند.

همانطور که از نام آخرین قیمت ( Last Price ) مشخص است ، این قیمت به معنای آخرین قیمتی است که در آن معامله انجام شده است. به عبارت دیگر آخرین معامله در دفتر تاریخچه معاملات ، آخرین قیمت را تعیین می کند. از آخرین قیمت برای محاسبه سود و زیان استفاده می شود.

قیمت مارک ( Mark Price ) برای جلوگیری از دستکاری قیمت ها طراحی شده است. این قیمت با استفاده ترکیبی از داده های فاندینگ و سبدی از قیمت چندین صرافی محاسبه می شود. نقطه لیکویید شدن و همچنین میزان سود و ضرر پوزیشن های فعال با استفاده از قیمت مارک محاسبه می شوند.

انواع سفارشات در بایننس فیوچرز

در بایننس فیوچرز امکان ایجاد انواع مختلفی از سفارشات فراهم شده است. این سفارشات امکان اجرای استراتژی های مختلف را فراهم کرده اند.

انواع سفارشات بایننس فیوچرز

سفارش محدود یا Limit Order

سفارشی که با قیمتی مشخص در دفتر سفارشات ایجاد می گردد ، سفارش محدود نامیده می شود. سفارش های محدود تنها پس از رسیدن قیمت مارکت به قیمت برابر یا بهتر از قیمت مشخص شده در سفارش ، اجرا می شوند. از سفارش محدود برای انجام خرید در قیمت های پائین تر یا فروش در قیمت های بالاتر استفاده می گردد. با رسیدن قیمت مارکت به قیمت موردنظر ، سفارش به صورت اتوماتیک اجرا می شود.

ایجاد سفارش محدود بایننس فیوچرز

سفارش مارکت یا Market Order

سفارش مارکت در بهترین قیمت موجود فعلی بازار اجرا می گردد. این نوع سفارش بر اساس سفارشات محدود موجود در دفتر سفارشات انجام می شود. در سفارش مارکت کارمزد بالاتری نسبت به سفارشات محدود پرداخت می کنید. معمولا از این نوع سفارش برای خروج یا ورود سریع به معاملات در مارکت های دارای نوسان بالا استفاده می شود.

ایجاد سفارش مارکت بایننس فیوچرز

سفارش حد ضرر یا Stop Limit Order

سفارش حد ضرر یا Stop Loss برای خروج اتوماتیک از معاملات در قیمت از قبل مشخص شده ، استفاده می شود. این سفارش از دو بخش قیمت توقف یا Stop Price و قیمت محدود یا Limit Price تشکیل می شود. قیمت توقف ، قیمتی است که با رسیدن به آن ، سفارش فعال می شود. قیمت محدود نیز قیمت مدنظر ما برای سفارش محدود است. به عبارتی پس از رسیدن به قیمت توقف ، سفارش محدودی با قیمت تعیین شده ، در دفتر سفارشات ایجاد خواهد شد.

ایجاد سفارش حدضرر بایننس فیوچرز

قیمت توقف و قیمت محدود می توانند یکسان باشند. اما برای افزایش اطمینان از تکمیل شدن سفارش بهتر است برای سفارش های فروش ، قیمت توقف را کمی بالاتر از قیمت محدود در نظر بگیرید. همچنین در سفارش های خرید نیز قیمت توقف را کمی پائین تر از قیمت محدود انتخاب کنید.

سفارش توقف مارکت یا Stop Market Order

همانند سفارش حد ضرر ، این سفارش در صورت رسیدن به قیمت توقف Stop Price فعال می شود. اما پس از فعال شدن یک سفارش مارکت ایجاد خواهد شد. کارمزد این سفارش بالاتر بوده و امکان تکمیل شدن آن در مارکت های پر نوسان بیشتر و مطمئن تر است.

سفارش دریافت سود یا Take Profit Order

عملکرد این سفارش همانند سفارش حد ضرر است. در صورت تمایل به ایجاد این نوع سفارش در حالت Limit باید از همان گزینه Stop Limit Order استفاده کنید. تنها Stop Price و Limit Price در این حالت بر اساس نقاط هدف برای خروج از معامله تنظیم خواهند شد.اگر قیمت این سفارش برای پوزیشن ما سودآور باشد ، به صورت اتوماتیک سفارش تحت نام Take Profit ثبت می شود. بایننس گزینه دیگری نیز تحت عنوان TP/SL for entire position در رابط کاربری تعریف کرده است. با استفاده از این گزینه می توانیم سفارش Take Profit و Stop Loss را از نوع Market به طور همزمان ایجاد کنیم. این سفارش برای کاهش ریسک و نقد کردن سود معاملات در کنار سفارش حد ضرر استفاده می شود.

سفارش حد ضرر متغیر یا Trailing Stop Order

Trailing Stop Order برای محافظت از سود پوزیشن های باز کاربرد دارد. در این نوع سفارش قیمتی را به عنوان حد ضرر اولیه پوزیشن تنظیم می کنیم. در پوزیشن لانگ با بالا رفتن قیمت ، حد ضرر نیز قیمت را دنبال کرده و بالا می رود. اما زمانی که قیمت کاهش یابد ، حد ضرر متوقف می شود. اگر قیمت به اندازه درصد مشخص Callback Rate کاهش پیدا کند ، یک سفارش فروش برای بستن پوزیشن لانگ ایجاد می شود. این سفارش برای پوزیشن شورت نیز به صورت عکس کاربرد دارد. در پوزیشن شورت ، حد ضرر به همراه قیمت مارکت پائین می رود. اما زمانی که قیمت مارکت افزایش یابد ، حد ضرر متوقف می شود. اگر قیمت به اندازه درصد مشخص شده در سفارش افزایش پیدا کند ، یک سفارش خرید ایجاد خواهد شد و پوزیشن شورت بسته می شود.

ایجاد سفارش trailing stop بایننس فیوچرز

قیمت فعال سازی Activation Price قیمتی است که سفارش Trailing Stop را فعال می کند. Callback Rate نیز تعیین کننده درصدی است که سفارش Trailing Stop با آن فاصله قیمت را دنبال می کند. برای مثال فرض کنید Callback Rate روی یک درصد تنظیم شده است. در زمان حرکت هم جهت بازار با ترید ، Trailing Stop با فاصله یک درصد قیمت مارکت را دنبال می کند. زمانی که قیمت مارکت یک درصد در خلاف جهت ترید حرکت کند یک سفارش خرید یا فروش بر اساس ترید شما ایجاد خواهد شد و پوزیشن بسته می شود.

آموزش استفاده از ماشین حساب بایننس فیوچرز

ماشین حساب از بالای فرم سفارش با کلیل روی آیکون آن در دسترس است. توسط ماشین حساب می توانید قبل از بازکردن پوزیشن شورت یا لانگ مقادیر مختلفی را محاسبه نمائید. اهرم نیز برای ماشین حساب قابل تنظیم است.

ماشین حساب بایننس فیوچرز

ماشین حساب شامل بخش های زیر است:

PNL: از این قسمت برای محاسبه وجه تضمین اولیه یا Initial Margin ، مقدار سود و ضرر ( PnL ) و بازده سرمایه یا Return on Equity ( ROE ) استفاده می شود.

Target Price: از این قسمت برای محاسبه قیمت خروج برای دستیابی به درصد سود مدنظر استفاده می شود.

Liquidation Price: از این قسمت برای محاسبه نقطه لیکویید شدن استفاده می شود.

Max Open: در این بخش امکان باز نمودن بیشترین پوزیشن محاسبه می شود.

Open Price: در صورت نیاز به باز کردن چند پوزیشن در قیمت های مختلف ، از این بخش برای محاسبه متوسط قیمت استفاده می شود.

آموزش ایجاد سفارش در بایننس فیوچرز

تا به اینجا انواع مختلف سفارشات بایننس فیوچرز را توضیح داده ایم. در ادامه با یک مثال نحوه انجام یک معامله را بررسی می کنیم.

فرض کنید قیمت فعلی بیتکوین ۱۳۵۰۰ دلار است. قصد داریم یک پوزیشن لانگ به ارزش یک BTC با رسیدن به قیمت ۱۳ هزار دلار باز نمائیم. حد ضرر یا Stop Loss را ۱۲۵۰۰ دلار در نظر گرفته ایم. سرمایه اولیه ما نیز ۱۵۰۰ دلار است.

محاسبه قیمت لیکویید شدن

ابتدا قیمت لیکویید شدن را بر اساس سرمایه خود محاسبه می کنیم. اینکار با استفاده از ماشین حساب بایننس و بخش Liquidation Price انجام می شود. در اینجا نتیجه نزدیک به ۱۱۵۰۰ دلار است. حد ضرر ما بالاتر از این قیمت است و از لیکویید شدن کل سرمایه جلوگیری می کند.

محاسبه قیمت لیکویید شدن در بایننس فیوچرز

باز کردن پوزیشن

در مرحله بعد از گوشه بالا سمت چپ صفحه بایننس فیوچرز ، قرارداد را روی BTCUSDT تنظیم می کنیم. سرمایه اولیه ما ۱۵۰۰ دلار است و نیاز به ۱۳ هزار دلار برای باز نمودن پوزیشن یک BTC داریم. بنابراین اهرم را روی ۱۰ تنظیم می نمائیم. حالا امکان باز کردن پوزیشن به ارزش ۱۳ هزار دلار با سرمایه ۱۵۰۰ دلاری ما فراهم شده است.

حالا یک سفارش محدود ( Limit Order ) با استفاده از فرم سفارش ایجاد می کنیم. در باکس Price قیمت ۱۳۰۰۰ دلار و در باکس Size نیز ۱.۰ بیتکوین را وارد می کنیم. با توجه به استفاده از اهرم ۱۰ ، هزینه ( Cost ) موردنیاز برای باز کردن این پوزیشن ۱۳۰۰ دلار است. با فعال کردن تیک گزینه TP/SL می توانیم سفارش Take Profit و Stop Loss را نیز وارد نمائیم. در صورت تکمیل شدن سفارش و باز شدن پوزیشن ، این سفارش ها نیز اتوماتیک برای پوزیشن ما ایجاد می شوند. در این مثال قصد داریم از دو تارگت برای بستن پوزیشن استفاده کنیم. به همین علت تنها Stop loss را ۱۲۵۰۰ دلار وارد می کنیم. در نهایت با کلیک روی گزینه Open Long سفارش ایجاد خواهد شد.

نمونه سفارش محدود در بایننس فیوچرز

اگر طبق تحلیل ما قیمت بیتکوین به ۱۳ هزار دلار برسد ، سفارش ما تکمیل خواهد شد. در این حالت پوزیشن لانگ مدنظر ما باز شده است. همچنین سفارش Stop Loss نیز در قیمت ۱۲۵۰۰ دلار ایجاد می شود.

نقد کردن سود

قصد داریم ۵۰ درصد پوزیشن را در قیمت ۱۳۴۰۰ دلار و ۵۰ درصد دیگر را در ۱۴۰۰۰ دلار ببندیم. برای انجام این کار از سفارش Limit استفاده می کنیم. در باکس Price قیمت ۱۳۴۰۰ دلار را وارد می نمائیم. سپس با استفاده از اسلایدر ، Size را روی ۵۰ درصد تنظیم می کنیم. در اینجا باید حتما تیک گزینه Reduce-Only را فعال کنیم. در غیر این صورت امکان دارد به جای بستن پوزیشن قبلی ، یک پوزیشن جدید باز شود. با کلیک روی گزینه Sell/Short سفارش ایجاد خواهد شد. مجددا این کار را برای قیمت ۱۴۰۰۰ دلار نیز انجام می دهیم.

سفارش محدود

در پایان یک سفارش حد ضرر متغیر نیز برای این پوزیشن ایجاد می کنیم. تمایل داریم در صورت عبور قیمت از ۱۳۶۰۰ دلار ، این سفارش با فاصله ۴ درصد فعال گردد. در فرم سفارش گزینه Trailing Stop را انتخاب می نمائیم. CallBack rate را ۴ درصد و Activation Price را قیمت ۱۳۶۰۰ دلار وارد می کنیم. در نهایت اسلایدر را روی ۱۰۰ درصد تنظیم نموده و تائید می کنیم.

تریلینگ استاپ

با ایجاد این سفارشات دیگر نیازی به دخالت ما برای مدیریت این ترید نیست. تنها باید منتظر باشیم تا مارکت شروع به حرکت کند.

آموزش فعال سازی Hedge Mode در بایننس فیوچرز

در حالت پوشش ریسک یا Hedge Mode می توانیم به طور همزمان پوزیشن شورت و لانگ را برای یک ارز دیجیتال باز نمائیم. شاید بپرسید که چرا چنین کاری انجام می دهیم؟ فرض کنید در بازه زمانی بلند مدت انتظار رشد قیمت بیتکوین را داریم و یک پوزیشن لانگ باز کرده ایم. اما همزمان قصد داریم یک شورت سریع در بازه زمانی کوتاه مدت انجام دهیم. Hedge Mode این قابلیت را در اختیار ما قرار می دهد. پوزیشن های لانگ و شورت در این حالت تداخلی ایجاد نمی کنند.

به طور پیش فرض پوزیشن ها روی حالت یک طرفه یا One-Way Mode تنظیم شده اند. امکان باز کردن پوزیشن شورت و لانگ به طور همزمان برای یک ارز دیجیتال امکان پذیر نیست. اگر اقدام به انجام این کار کنید پوزیشن ها یکدیگر را کنسل می نمایند. بنابراین برای استفاده از Hedge Mode باید به صورت دستی آن را فعال نمائیم.

فعال سازی Hedge Mode در بایننس فیوچرز

ابتدا گزینه position mode را از بخش تنظیمات فرم سفارش انتخاب می کنیم. سپس گزینه hedge mode را انتخاب نموده و روی Confirm کلیک می کنیم.

Funding Rate چیست؟

Funding Rate برای اطمینان از نزدیک بودن هر چه بیشتر قیمت مارکت فیوچرز به قیمت اصلی مارکت اسپات طراحی شده است. به طور خلاصه معامله گران بر اساس پوزیشن های فعال خود به یکدیگر هزینه پرداخت می نمایند. شخص پرداخت کننده بر اساس تفاوت قیمت مارکت فیوچرز و قیمت اصلی مارکت اسپات تعیین می شود. زمانی که Funding Rate مثبت باشد ، لانگ ها به شورت ها این هزینه را پرداخت می نمایند. در زمان منفی بودن نیز شورت ها این هزینه را به لانگ ها پرداخت می کنند.

Funding rate بایننس فیوچرز

بنابراین به طور کلی بر اساس پوزیشن های باز و مقدار Funding Rate ، معامله گران هزینه ای را پرداخت یا دریافت خواهند کرد. در بایننس فیوچرز این عملیات هر ۸ ساعت یک بار انجام می شود. می توانید زمان و مقدار تقریبی Funding Rate را از بالای صفحه فیوچرز بایننس در کنار قیمت مارک مشاهده کنید.

آموزش تنظیمات پیشرفته سفارشات

هنگام ایجاد سفارشات محدود می توانیم برخی تنظیمات اضافی را نیز برای سفارشات لحاظ کنیم. در بایننس فیوچرز دو حالت post-only و Time in Force ( TIF ) در انتهای فرم سفارش قابل انتخاب هستند.

با انتخاب Post-only سفارش همیشه در حالت محدود ایجاد می شود و از انجام سفارش در حالت مارکت در صورت نوسان ناگهانی قیمت در آخرین لحظات نسبت به قیمت درخواستی جلوگیری می شود. در این حالت شما همیشه کارمزد پائین تر را به عنوان بازار ساز پرداخت خواهید کرد.

تنظیمات پیشرفته سفارشات بایننس فیوچرز

Tif امکان انتخاب حالت های مختلف زمانی زیر را فراهم می کند.

GTC ( Good Til Canceled ): سفارش تا زمان تکمیل یا لغو شدن ، فعال باقی می ماند.

IOC (Immediate or Canceled ): سفارش به طور آنی اجرا می شود. در صورت عدم تکمیل آنی ، بخش تکمیل نشده سفارش لغو خواهد شد.

FOK ( Fill or Kill ): سفارش باید به صورت آنی تکمیل شود. در صورت عدم تکمیل ، به صورت کامل لغو خواهد شد.

از گزینه reduce-only برای اطمینان از کاهش پوزیشن های فعلی استفاده می شود. با انتخاب آن هیچ وقت پوزیشن ها افزایش داده نمی شوند. برای مثال فرض کنید یک پوزیشن فعال لانگ با stop loss و take profit مجزا داریم. اگر قیمت ابتدا کاهش یابد و پوزیشن بسته شود و سپس مجدد افزایش یابد ، سفارش take profit باعث باز شدن یک پوزیشن جدید خواهد شد. با فعال کردن reduce-only از این اتفاق جلوگیری می شود.

لیکویید شدن چیست؟

در بایننس فیوچرز امکان استفاده از اهرم های بالا در معاملات فراهم شده است. این ویژگی میزان سود و ضرر را به نسبت اهرم افزایش می دهد. لیکویید شدن یا liquidation به معنای از دست رفتن کل سرمایه و بسته شدن تمامی پوزیشن های فعال است.

مارجین ( Margin )

در اینجا از یک حاشیه یا مارجین ( Margin ) به عنوان وجه تضمین ( Initial Margin ) معاملات استفاده می شود. به طور پیش فرض Margin روی حالت Cross تنظیم شده است. در این حالت کل موجودی به همراه سود و ضرر پوزیشن های باز Margin Balance نامیده می شود. حداقل Margin موردنیاز برای باز نگه داشتن پوزیشن ها با توجه به مقدار و اهرم پوزیشن های فعال متغیر است. این مورد تحت عنوان Maintenance Margin نمایش داده می شود. همچنین نسبت این دو مارجین با نام Margin Ratio در گوشه پائین سمت راست بایننس فیوچرز درج شده است.

احتمال لیکویید شدن در بایننس فیوچرز

شرایط لیکویید شدن

زمانی که مارکت برخلاف پوزیشن های باز حرکت کند ، در حال ضرر هستیم. پس از رسیدن Maintenance Margin به Margin Balance ، مقدار Margin Ratio صد درصد می شود. جهت جلوگیری از ضرر بیشتر و عملا بدهکار شدن فرد به صرافی ، پوزیشن ها به صورت اتوماتیک بسته خواهند شد. کل موجودی حساب فیوچرز و پوزیشن ها برای پرداخت ضرر کسر می گردد. این اتفاق لیکویید شدن یا liquidation نامیده می شود. در صورت لیکویید شدن ، یک کارمزد اضافی نیز به صرافی پرداخت خواهید کرد.

Isolated Margin

استفاده از Isolated Margin به جای حالت Cross ریسک لیکویید شدن همزمان تمام پوزیشن ها را محدود می کند. در صورت لیکویید شدن یک پوزیشن ، تنها Margin اختصاص داده شده به آن پوزیشن لیکویید می شود. در این حالت برای هر پوزیشن مقدار Margin به طور جداگانه تعریف می شود. در نتیجه به سرمایه بیشتری برای باز کردن پوزیشن های همزمان نیاز خواهید داشت. با توجه به ساده تر بودن استفاده از Cross Margin برای تریدر های تازه کار ، معمولا به طور پیش فرض در اکثریت پلتفرم های معاملاتی این حالت فعال است. در عین حال می توان از Isolated Margin برای محدود کردن ترید های دارای ریسک بالاتر استفاده کرد.

کاهش اتوماتیک اهرم یا ADL چیست؟

در زمان نوسان های شدید در مارکت ممکن است لیکویید شدن پوزیشن ها در قیمت مجاز موفقیت آمیز نباشد. در واقع بالانس اکانت ها به زیر صفر رسیده و منفی می شود. در این هنگام از صندوق بیمه جهت پرداخت و پوشش این ضرر استفاده می شود . در نتیجه نیازی به پرداخت هزینه توسط کاربران لیکویید شده نیست. اما در برخی شرایط بسیار نادر و ناپایدار احتمال دارد صندوق بیمه قادر به پوشش ضرر ها نباشد. در این صورت باید پوزیشن های فعال کاهش داده شوند. این عملیات ADL یا auto-deleveraging نامیده می شود.

موقعیت در صف ADL بایننس فیوچرز

نوبت این کاهش پوزیشن ها با توجه به یک صف تعیین می شود. تریدر های سودآور و دارای بالاترین اهرم ها در ابتدای این صف قرار دارند. موقعیت نسبی شما در این صف با استفاده از گزینه ADL در قسمت positions بایننس فیوچرز نمایش داده شده است.

جمع بندی

احتمالا در ابتدا سر در آوردن از نحوه انجام معاملات در بایننس فیوچرز پیچیده و دشوار خواهد بود. اما امیدواریم این آموزش تا حدودی یادگیری کار با بایننس فیوچرز را آسان کرده باشد. صرافی بایننس نیز با طراحی رابط کاربری سایت خود تا حد زیادی انجام معاملات با اهرم را ساده نموده است.

مثل همیشه مدیریت ریسک را در ترید فراموش نکنید. با توجه به اهرم های بالا ، تنها از سرمایه ای که با از دست رفتن آن مشکلی برایتان ایجاد نمی شود ، استفاده کنید.

همچنین در انتها به شما پیشنهاد میشود از مقاله آموزش ترید در صرافی بایننس نیز دیدن نمایید تا نحوه کار در این بخش را نیز یاد بگیرید.

132 Comments

 • سلام. بعد از آپدیت کردن بایننس برای من یک مشکل ایجاد شده که هر پوزیش که باز میکنم مارجین کمتر از مبلغی است که وارد کرده ام. مثلا اگر یک پوزیشن بای با لوریج ۱۰ و سرمایه ۱۰۰ دلار باز کنم بعد از فعال شدن ترید، یک پوزیشن بای با مارجین حدودا ۱۰ دلار برای من باز میشود. اگر امکان داره راهنمایی کنید که چطور میتونم این مشکل را برطرف کنم. ممنون

 • سلام. از پایین سمت چپ صفحه اپایکیشن ویندوز بایننس، علامت چرخ دنده را کلیک کنید و بعد گزینه clean cashe را کلیک کنید.

 • ایا صرافی هست که در اون این امکان وجود داشته باشه که چند پوریشن باز همزمان بر روی یک ارز ایجاد کرد مثلا خرید بیت کوین در چند قیمت چه صعودی و چه نوزولی انجام داد و هر خرید رو بصورت حداگانه محاسبه کنه و اونها رو با هم جمع نکنه مثلا یک سفارش باز خرید داشت و در حال بالا رفتن قیمت بود و باز هم یک خرید دیگه انجام داد و هر کدام بصورت مستقل هم بسته بشن و سودشون جدا محاسبه بشه سفارش باز فروش و هرکدام جداگانه محاسبه بشه و برای بستن هر کدام اون رو به قیمت بازار بست

 • سلام ببخشید من مدتیه چارت تریدینگ ویو بایننسم بالا نمییاد و مجبورم با قسمت اورجینال باینسس اوردر گذاری کنم ولی قیمت توی سایت تریدینگ ویو به صورت لست(اخرین)هستش و از اونجایی که محاسبه ی سود و ضرر و نقطه ی ورود به صورت مارک هستش توی بایننس چه جوری این اختلافو حل کنم؟

 • سلام و وقت بخیر
  در معاملغات فیوچرز بعضی وقت ها در قسمت لیکویید پریس دو خط تیره نشان داده می شود. دلیلش چی هست؟
  با تشکر

 • سلام خیلی ممنون از مطلب ارائه شده عالی با نگارش خیلی روان و شیوای جنابعالی

  یک سئوال دارم که مدتی است من رو درگیر کرده لطفا راهنمایی فرمایید
  موقع ترید کردن در بایننس زمانیکه بیش از یک سفارش بصورت limit یا market با استفاده از گزینه TP/SL باز می کنم ، سفارش های دوم به بعد در مورد حد ضرر و حد سود دچار اشکال می شوند ، رفتم راهنمای باینسس را هم مطالعه کردم که در مطالب این راهنما ( لینک زیر) ، کمی در توصیحات بخش اول و انتهای باهم ناهمخوانی برخوردم ، چون یک جا اتفاق توضیح داده شده را تایید و یک جا خلاف اون می گفت که مقادیر TP/SL مربوط به سفارش جاری ، برای بقیه جایگزین می شود
  می خواستم ببینم وقتی چندتا سفارش هم زمان برای خرید یا فروش بصورت Limit با گزینه TP/SL تنظیم می کنیم راهی وجود داره که TP/SL سفارش اول بقیه رو متاثر نکنه یا باید برای تنظیم جند سفارش مجزا با شرایط فوق چکار باید بکنم ؟

  • سلام ، با توجه به توضیحات بایننس در این لینک از TP/SL اولین سفارش تکمیل شده برای بقیه سفارش های بعدی همان پوزیشن استفاده می شود و TP/SL های سفارش های بعدی کنسل خواهد شد. اما تستی که در اپ بایننس انجام دادم هر ۴ سفارش TP/SL برای من فعال باقی ماند. به نظر می رسد که اطلاعات راهنمای این بخش بروز و دقیق نیست و باید این ویژگی را تست کنید.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من قسمت فیوچرزم که میخوام فعال کنم خطای احراز هویت میده ؟ با ای پی ثابت فرانسه وصل میشم بازم ارور میده؟

  • سلام ، از مربوط بودن خطا با احراز هویت اطمینان حاصل کنید. در حال حاضر بدون مشکل از آی پی فرانسه OVH برای ترید استفاده می کنیم. همچنین می توانید یک اکانت جدید برای معاملات فیوچرز ایجاد کنید.

 • سلام وتشکر از آموزشتون یه سوال دارم که اگر مادرasetsتترداشته باشیم وانتقال بدیم به فیوچرز واونجا بخایم باپایه ی بیت کوین معامله کنیم چطوری تترروبه بیت تبدیل کنیم تابتونیم باهاش معامله انجام بدیم؟

  • سلام ، اگر قصد دارید از بخش Coin-M بایننس فیوچرز معاملات خود را با استفاده از بیتکوین انجام دهید ، ابتدا باید در بخش اسپات بایننس تتر را به بیتکوین تبدیل کنید و سپس انتقال دهید. در مارکت USD-M فیوچرز معاملات با تتر انجام می شود.

 • سلام واسه من موقع فعال کردم اکانت فیوچرز وقتی رو گزینه open now که میزنم یه اروری میده مبنی بر تکمیل هویت و این چزا . من الان چجوری باس اکانت فیوچرز رو فعال کنم؟

  • سلام و عرض ادب . من در مورد Maintenance Margin خوندم که این مقدار توسط خود صرافی تعیین میشه و باید از نصف مارجین اولیه یا initial margin کمتر باشه و میتونه طبق سیاست های صرافی این مقدار متغیر باشه در پلتفرم‌های مختلف . میخواستم بدونم که این مقدارو صرفی بایننس با توجه به چه پارامترهایی تعیین میکنه . آیا درصد ثابتی هست که جایی نوشته شده؟

  • سلام ، زمانی که سفارش را در حالت Post Only ایجاد کنید ، سفارش شما علیه سفارش های موجود در دفتر سفارشات ( order book ) اجرا نمی شود. بلکه سفارش در دفتر سفارشات نوشته می شود و برای اجرا شدن منتظر درخواست کاربران دیگر خواهد ماند. به این شکل شما نقش بازار ساز ( Market maker ) را ایفا می کنید و کارمزد پائین تری پرداخت خواهید نمود.

 • میشه لطفا بگید وقتی یک پوزیشن باز داریم از کجا TP و استاپمون رو بزاریم ، منظورم این هست وقتی معامله باز است چطور تیک پروفیت بزاریم

  • سلام ، در فیوچرز برای باز کردن و بستن پوزیشن ها کارمزد درصدی ( لینک ) دریافت می شود. همچنین هر ۷ ساعت نیز کارمزد Funding برای پوزیشن های فعال لحاظ می شود. از این لینک می توانید کارمزد Funding فعلی و گذشته را مشاهده کنید.

 • ببخشید استاد یه سوال داشتم
  تو فیوچرز قیمت مثلا وقتی روی ۱۰۰دلاره و تحلیلمون اینجوریه که اگه به قیمت۹۰دلار برسه بعدش ریزش داریم تا ۸۰
  ماکه میخاییم اوردر بذاریم رو چه حالتی معامله باید بذاریم؟لیمیت یا استاپ و…؟
  و چجوری tp و sl رو میتونیم اوکی کنیم؟
  ممنونم اگه راهنمایی کنید.بنده با موبایل کارمیکنم

  • سلام ، برای شورت کردن در قیمت نا برابر با قیمت فعلی مارکت ، می توان از سفارش Stop limit بدون تیک گزینه reduce only استفاده کرد تا پس از رسیدن به قیمت مدنظر ، سفارش در قیمت مشخص شده اجرا شود. در این حالت نمی توانید Tp و sl را مشخص کنید و باید پس از باز شدن پوزیشن ، این مورد را انجام دهید. سفارش Limit در قیمت بهتر یا برابر اجرا می شود و برای اینکار قابل استفاده نیست.

 • سلام وقتتون بخیر . استاد من در چارت بایننسم قبلا وقتی پوزیشن باز میکردم نقطه ورود و استاپ و تیک پروفیت با یک خط چین روی چارت نمایان میشد اما الان حذف شده این امکان .چطور میتونم برش گردونم ؟؟؟

 • سلام.سیستم فیوچرزمن مشکل خورده.سفارشهایی که میزنم قسمت order ثبت نمیشه،قسمت order history هم ثبت نمیشه،مستقیم میره trade history
  واسه همین قابلیت کنسل شدن نداره،پوزیشن بازمیمونه،حتی لیکوئید شدم بخاطر این مشکل.
  خواهشا خواهشا خواهشا کمک کنید واسه برگشت تنظیمات چیکارکنم.🙏🏻🙏🏻
  بینهایت سپاسگذارم.

  • سلام ، از سیستم و دستگاه دیگری این مورد را بررسی کنید. همچنین از وجود موجودی کافی در حساب فیوچرز برای باز کردن پوزیشن مدنظر اطمینان حاصل کنید و تاریخ و ساعت سفارش های قبلی را نیز چک کنید که اشتباهی در این مورد نکرده اید. از گوشه بالا سمت راست در منو با گزینه back to Default layout نیز می توانید تنظیات صفحه را به حالت پیش فرض برگردانید.

 • سلام . یه سوال داشتم… کارمزد قسمت فیوچرز فقط برای کارمزد انتقال است و یا برای وامی که داده بهره هم می گیرد؟ و اگر میگیرد بعد از گذشت زمان بهره بیشتر می شود یا خیر؟

 • سلام وقت بخیر.خطوط به رنگ قرمز و سبز استاپ لاس و تیک پرافیت رو چجوری بیاریم تو صفحه؟برای من غیر فعال شده و وقتی برای پوزیشن حد ضرر و حد سود تعریف میکنم اصلا مشخص نیست

 • سلام وقت بخیر
  من قصد دارم در حساب فیوچرز همزمان دو یا چند معامله مشابه لانگ یا شورت باز کنم البته در قیمت های مختلف آیا این امکان وجود دارد؟
  بررسی کردم فقط میشه هم زمان یک لانگ و یک شورت باز کرد . من می خواهم مثلا سه تا لانگ باز کنم یا سه تا شورت این روش را در مارجین تست کردم و جواب گرفتم میخواهم در فیوچرز اجراش کنم چون کاربری اش راحت تر از بخش مارجین هست ممنون می شم راهنمایی کنید

 • سلام و خسته نباشید یک سوالی داشتم
  در معاملات فیوچرز به مرور از مقدار مارجینی که برای معامله گذاشتم کم میشه، میخواستم ببینم این مقداری که داره کسر میشه بعد از بستن معامله به حسابم بر میگرده؟

  • در بخش coin-m می توان ارز ها را با پشتوانه خود آن ارز لانگ یا شورت نمود ( به جای استفاده از تتر ). برای مثال مقداری بیتکوین به کیف پول فیوچرز خود انتقال می دهید و با استفاده از آن یک پوزیشن برای لانگ کردن بیتکوین با اهرم مدنظر باز می کنید. این بخش تفاوت هایی از لحاظ کارمزد ، اهرم ، تعداد ارز ها و برخی موارد دیگر با بخش usd-m دارد که قبل از استفاده جزئیات آن را در سایت بایننس مطالعه کنید.

 • سلام خیلی ممنون بابت آموزش های خوبتون
  بنده یک سوالی داشتم از محضرتون اینکه در قسمت فیوچرز من به اشتباه پنل معاملاتیم و بستم یعنی روی ضربدر زدم
  ممنون میشم بفرمایید چگونه دوباره برش گردونم.

 • ی سوال مهم راجب adl ؟؟ اگه ما توی سود باشیم و چراغ ها روشن باشن هم ممکنه معالمه ما بسته بشه؟ اگر بسته شد سودی که ما کردیم هم ازبین میره ؟؟

  • سلام ، این مورد امکان پذیر است. در زمان پر شدن خطوط ADL ، اگر نوسانات و لیکویید های زیادی به وجود بیاید و صندوق بیمه بایننس قادر به پوشش ضرر نباشد ، پوزیشن افرادی که در ابتدای صف ADL قرار دارند کاهش داده شده و بسته می شود. در این صورت از طرف بایننس یک پیام برای شما ارسال می شود و در قسمت Trade history یا Order History نیز بسته شدن پوزیشن با عنوان Deleverage قابل مشاهده خواهد بود.

 • سلام
  ممنونم از آموزش خوبتون
  میخواستم در موردکارمزد صرافی (بایننس) در حالت های spot و future و همینطور سودی که صرافی موقع short گرفتن (interest) برای خودش بر میداره هم یه توضیحی بدین.
  خسته نباشید

 • سلام خسته نباشید، یک سوال داشتم اگه ما بعد از اینکه خرید کردیم در فیوچرز و استاپ لاس و تیک پروفیت هم تعیین کردیم ولی لیکویید قیمت بالاتر از استاپ لاس ما باشه پس فایده استاپ لاس گذاشتن چیه؟؟؟ مثلا لیکویید ۱۰ و استاپ لاس ۹ باشه بلاخره قبل از اینکه قیمت به استاپ ما برسه روی ۱۰ کل پول رو صفر میکنه ما باید چطوری استاپ لاس بزاریم؟؟؟؟؟

  • سلام ، باید با استفاده از مشاین حساب بایننس نقطه لیکویید شدن را محاسبه کنید و بر اساس سرمایه خود پوزیشن کوچکتری باز کنید و از استاپ لاس استفاده کنید تا ضرر محدود و پائین تر باشد.

   • سلام
    وقتی سرمایه در فیوچرز مثلاً ۵ هزار دلار باشه امکانش هست جوری پوزیشن باز کنیم که امکان لیکویید شدن نباشه؟ یکی از تریدر ها در پیج اینستاگرام خود این ادعا را دارد که من بدون استاپ و تارگت و بدون لیکویید پوزیشن باز میکنم.

    • سلام ، نقطه لیکویید شدن با استفاده از ماشین حساب بایننس قبل از باز کردن پوزیشن قابل محاسبه است. در هر صورت با ادامه حرکت مارکت در خلاف جهت پوزیشن شما در نهایت لیکویید خواهید شد زیرا سرمایه شما محدود به ۵ هزار دلار است و قادر به تقبل ضرر بیشتر از این حد نخواهید بود. به این علت از استاپ لاس برای محدود کردن ضرر استفاده می شود. می توان با باز کردن پوزیشن کوچک تر و استفاده از اهرم پائین تر فاصله زیادی تا نقطه لیکویید شدن ایجاد کرد. در عمل سود یا ضرر کمتر می شود.

 • سلام
  من قبلا دیدم بعضی ها بعد سرمایه گذاری موفق سود میکنن و میرن به یک مایی از بایننس که شکل دایره داره و سودشون رو بهشون نشود میده ولی من الان نمیدونم از کجا باید به اون قسمت برسم
  کمک کنین ممنون میشم

 • سلام ممنون از مطلب کاملتون
  ی سوال داشتم تو بخش تریلینگ اردر نمیشه رو معامله باز تریلینگ قرار داد؟
  باید معامله جدید حتما اضافه شه یا کلا باز شه؟

  • سلام ، کارکرد اصلی trailing stop برای معاملاتی است که باز کرده اید. با استفاده از این سفارش می توانید معاملات باز را ببندید و از سود های خود حفاظت کنید.

 • سلام و احترام
  آیا در سفارش از نوع Stop Limit یا Stop Market بعد از عبور قیمت از stop و فعال شدن پوزیشن(خرید یا فروش)در ادامه استاپ نقش استاپ لاس را انجام میدهد؟

  • سلام ، استفاده اصلی سفارش stop برای بستن پوزیشن فعال در قیمت مدنظر ( stop loss یا take profit ) است که توضیحات در همین مطلب نیز ارائه شده است. با برداشتن تیک reduce only نیز می توانید برای باز کردن پوزیشن در قیمت خاص استفاده کنید.

 • سلام وعرض ادب
  “از گزینه reduce-only برای اطمینان از کاهش پوزیشن های فعلی استفاده می شود. با انتخاب آن هیچ وقت پوزیشن ها افزایش داده نمی شوند. برای مثال فرض کنید یک پوزیشن فعال لانگ با stop loss و take profit مجزا داریم. اگر قیمت ابتدا کاهش یابد و پوزیشن بسته شود و سپس مجدد افزایش یابد ، سفارش take profit باعث باز شدن یک پوزیشن جدید خواهد شد. با فعال کردن reduce-only از این اتفاق جلوگیری می شود.”
  متوجه این مطلب نشدم،بین tp/sl و reduce-only یکی را می توان انتخاب کرد،وقتی پوزیشن با حد سود و حد ضرر ثبت بشه چطوری میشه همزمان از reduce-only استفاده کرد؟
  طبق متن بالا اگر مثلا در پوزیشن بای،حد ضرر خورده شود پوزیشن حد سود به عنوان پوزیشن فروش باقی می ماند و اگر قیمت به آن برسد انجام میشود؟
  متشکرم

  • اگر در هنگام باز کردن پوزیشن تیک tp/sl را فعال و stop loss و take profit را مشخص کنید ، این دو سفارش به یکدیگر لینک خواهند شد و با تکمیل یکی از آنها دیگری به صورت اتوماتیک لغو می شود. توضیحات ذکر شده برای حالتی است که سفارشات stop loss و take profit را به صورت دستی ایجاد کنید.

 • سلام خسته نباشید
  چطور میتونم سود و ضررهامو در باینانس بصورت یه کارت پستال برای هر معامله که نشون بده ببینم
  چون توی فضای مجازی وقتی افراد سود ها و ضررهاشونو میخوان نشون بدن هر معامله جدا و بصورت یه کارت پستال نشون میده و من فقط یه روش آماریشو فقط توی باینانس میدونم
  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

 • سلام
  من یک اردر شورت توی فیوچرز گذاشتم و دیدم که بازهم روبه پایینه یک پوزیشن دیگه هم گذاشتم ولی در اخر سود رو از پوزیشن دومم حساب کرد
  ممنون میشم جواب بدید که ایراد کارم کجا بوده.

  • سلام ، در بایننس فیوچرز برای یک ارز ، نمی توانید در یک جهت دو پوزیشن باز کنید. پوزیشن جدید به پوزیشن قبلی اضافه می شود و مقدار آن را افزایش می دهد.

  • سلام ، در اپلیکیشن بایننس با استفاده از آیکون زنگ می توانید این مورد را تنظیم کنید. اپلیکیشن های مختلف دیگری نیز برای این کار موجود است که با جستجوی crypto alert در store گوشی می توانید از آن ها استفاده کنید. این اپلیکیشن ها ویژگی های بسیار بهتری نسبت به بایننس در این زمینه دارند.

 • سلام خدا قوت،ممنونم از مطالب خیلی عالیتون
  من اگه بخام معامله ای بر حسب btc باز کنم باید چیکار کنم؟ مثلا میخام SRMBTC باز کنم ولی فقط SRMUSDT که برحسب تتر هست توی سرچ نمایش میده!

  • سلام ، در بایننس فیوچرز اکثر معاملات بر اساس usdt است ، به تازگی برخی از ارز ها نیز از طریق بیتکوین ، اتریوم و … در coin-m فیوچرز قابل معامله هستند. توجه کنید که جزئیات coin-m کمی متفاوت از usdt است ، مخصوصا تاریخ انقضا و تحویل قرار داد. حتما ابتدا توضیحات سایت بایننس را مطالعه کنید.

 • سلام
  ممنون میشم سوالات منو درمورد بایننس جواب بدید:

  – سایت بایننس برای فیوچر دو حالت داره: usdt m-future و coin m-futurte .
  تفاوتشون چیه و برای معامله جفت ارز دیجیتال کدوم بهتره؟

  – چرا چارت نمایش داده شده برای یک جفت ارز دیجیتال( مثلاً ocean/usdt ) در spot با چارت نمایش داده شده در future متفاوته و در future از یه تاریخی به عقب تر نمایش داده نمیشه؟

  – اگر یک مبلغ مشخص بخواییم خرید بزنیم، هم میتونیم از spot استفاده کنیم و هم از future با اهرم ۱X . تفاوت این دو حالت چیه؟
  با توجه به سهولت sl و tp گذاشتن در future که به همین سهولت در spot مقدور نیست، آیا پوزیشن long گرفتن در future 1X بهتر از spot نیست؟
  همینطور از نظر درصد اختلاف کارمزد بین این دو حالت

  پیشاپیش از پاسختون تشکر میکنم

  • سلام ، تفاوت پایه دو حالت ذکر شده ، ارز دیجیتالی است که برای انجام معاملات استفاده می شود ( تتر برای حالت اول یا بیتکوین و اتریوم و .. برای حالت دوم ). این وابسته به شخص است که از کدام حالت استفاده کند. برای مثال شما در کیف پول خود بیتکوین برای سرمایه‌گذاری بلندمدت دارید ، حالا قصد دارید یک پوزیشن شورت کوتاه مدت باز کنید. دیگر نیاز نیست بیتکوین خود را اول به تتر تبدیل کنید و سپس پوزیشن شورت باز کنید. می توانید از همان بیتکوین مستقیما برای باز کردن پوزیشن شورت استفاده کنید.
   عدم نمایش چارت مربوط به تاریخ لیست شدن آن ارز در فیوچر است.
   معاملات اسپات با فیوچرز کاملا متفاوت هستند. در ابتدای این مطلب نیز ویژگی های معاملات فیوچرز توضیح داده شد. با توجه به کارمزد و پیچیدگی های دیگر فیوچرز ، بهتر است به جای استفاده از اهرم یک و لانگ کردن ، از اسپات به صورت نقدی خرید خود را انجام دهید و ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری کنید.

 • سلام ممنون از آموزش جامعی که گذاشتین
  سوالی داشتم در قسمت فیوچرز در بالای قیمتها نوشته funding/countfown
  میشه راهنمایی کنین به چه دردی میخوره و یانشوندهنده چیه؟

 • سلام ممنون از اموزش خوبتون یه سوال داشتم من تو قسمت فیوچرز وقتی سفارش رو تکمیل می کنم و گزینه لانگ یا شورت رو میزنم یه ویدیوی آموزشی میاد و پوزیشن باز نمیشه

  • سلام ، اخیرا بایننس ویدیو آموزشی را برای آشنا کردن کاربران با پلتفرم بایننس فیوچرز و ریسک معاملات آن برای کاربران جدید نمایش می دهد. با کلیک روی گزینه Start Quiz و انتخاب پاسخ سوالات می توانید معاملات را آغاز کنید. اگر پاسخ های غلط را انتخاب کنید ، پاسخ صحیح به رنگ سبز نمایش داده می شود. اما توجه کنید که انتخاب پاسخ غلط بیانگر عدم آشنایی کافی با بایننس فیوچرز است و بهتر است قبل از آغاز معاملات ، بیشتر در این مورد مطالعه شود.

 • سلام وخسته نباشید.شما توی مثال لانگ گرفتین پس چرا با انتخاب گزینه trailing stop گزینه سبز یا buy نمایش داده شده است در صورتی که باید گزینه قرمز یاsell نمایش داده شود چون شما دستور فروش صادر کردید برای پوزیشن لانگ.ممنون

 • سلام خسته نباشید
  ممنون از آموزش خوبتون
  یک سوال دارم وقتی یک سیگنال داریم که برای ما چند تارگت برای سود و یک حد ضرر مشخص شده است .ما یک پوزیشن limt باز میکنیم که در آن در حد سود تارگت اول قرار میدیم و حد ضرر را هم تعیین میکنیم .حالا وقتی پوزیشن به تارگت اول رسید من میخوام حد ضرر بالا بیارم و تارگت اول بعنوان حد ضرر قرار بدم .چکار باید انجام بدم .ممنون

 • سلام خسته نباشید
  درحالت limit وقتی که ما حد ضرر رو مشخص میکنیم دیگه لازم نیست بریم توی قسمت stop limit و یک قیمت مشخص کنیم که اگر به اون قیمت رسید حالا توی یک قیمت پایین تر برامون فروش بره؟ یعنی منظورم اینه در تنظیم حد ضرر limit اگر به اون قیمت رسید اتوماتیک فروش میره یا حتما لازمه بعد فعال کردن حد ضرر در limit به بخش stop limit رفته و اونجا هم حد ضرر مشخص کنیم؟

  • سلام ، اگر منظور شما فعال کردن تیک گزینه TP/SL در سفارش limit و مشخص کردن حدضرر در همان ابتدای خرید است ، دیگر نیازی به ایجاد سفارش از Stop Limit برای حدضرر نمی باشد. در غیر این صورت برای ایجاد سفارش حدضرر باید پس از خرید ، از بخش Stop Limit اقدام کنید.

  • سلام خسته نباشید
   وقتی یه پوزیشن ایجاد میشه ، حالا اگه این ارز هی درجا بزنه تو قیمت ، مثلا دو هفته یا بیشتر پوزیشن باز بمونه ، من شنیدم کارمزدش هی میره بالاتر آیا این درسته ؟

   • سلام ، برای باز کردن و بستن پوزیشن یک کارمزد درصدی ثابت پرداخت می شود. از لینک کارمزد سایت بایننس می توانید جزئیات را مشاهده کنید. همچنین کارمزد Funding نیز بین کاربران فیوچرز بر اساس پوزیشن ها پرداخت می شود که در همین مطلب توضیح داده شده است.

 • محسن محبی نیا:
  سلام من میخوام درقسمت فیوچرز بایننس سیگنال بدم وخرید کنم از من میخواد که به این سوالات پاسخ بدم لطفا کمک کنید وجواب سوالات را به من پاسخ بدین خیلی از شما ممنون میشم. باتشکر

  Futures Quiz

  You have finished 0/12 questions.

  ۱. What is the maximum leverage available on Binance Futures?

  ۱۲۵x

  ۱۰۰x

  ۷۵x

  ۲. Which wallet is not supported for trading on Binance Futures?

  USDT-margined wallet

  Coin-margined wallet

  Margin wallet

  ۳. Which of these is not the key difference between USDT-margined futures and coin-margined futures?

  Types of collateral

  Size unit

  Leverage level

  ۴. What can the maximum loss for trading in a futures contract be?

  ۱۰۰% of collateral

  ۳۰% of collateral

  ۲.۵% of collateral

  ۵. Which of these is not the key difference between perpetual futures and quarterly futures?

  Funding fee

  Trading method

  Delivery date

  ۶. If a user has open orders or position, which of the following can be done by the user?

  Switch to one-way mode or hedge mode

  Switch to cross margin mode or isolated margin mode

  Borrow by using cross collateral function

  ۷. What is the reference price Binance Futures uses to determine if a position should be liquidated?

  average price in the past one hour

  Last price

  Mark price

  ۸. When will a user receive margin calls? When his / her margin balance is lower than:

  Weighted margin

  Bankruptcy margin

  Maintenance margin

  ۹. Can BNB in ​​users ’USDT-margined wallets be used as margins to open new positions?

  Yes

  No, BNB in ​​users ’USDT-margined wallets can only be used to pay commissions.

  ۱۰. Can unrealized PNL be used as margins to open new positions?

  Yes

  No

  ۱۱. Which one of the following actions is NOT recommended during drastic price movements?

  Use Mark Price as the trigger price for Stop Limit orders

  Lower the leverage to avoid being liquidated

  Use market order to get in or get out

  ۱۲. Should you take up a personal loan to trade futures?

  Yes, I believe I can profit from it.

  No, I should trade within my financial means.

  • سلام ، این سوالات جهت اطمینان از آشنایی افراد با این پلتفرم و ریسک آن پرسیده می شود. اگر پاسخ غلط را انتخاب کنید ، پاسخ صحیح به شما نمایش داده خواهد شد.

  • سلام ، بایننس در هنگام باز کردن و بستن پوزیشن های فیوچرز کارمزد دریافت می کند. مقادیر این کارمزد برای سطوح مختلف در این صفحه درج شده است. همچنین کارمزد Funding نیز هر ۸ ساعت توسط تریدر ها به یک دیگر پرداخت می شود که در مطلب توضیح داده شده است. از این صفحه می توانید کارمزد Funding را مشاهده کنید.

   • سلام وقت بخیر .الارم برای نسخه وب منظورم بودچطور میشه بزارم .و چرا در اپلیکشن investing نمودارهای بایننس باچارت خود بایننس تفاوت داره ؟.و اینکه چرا تحلیل های انجام شده بروی ارزهای مختلف رو در بایننس نمیتونم به صورت دایمی سیو داشته باشم و با عوض کردن صفحه ارز کلیه تنظیمات بهم میریزه ؟ ممنون از پاسخگوییتون

 • سلام مطلب بسیار عالی بود
  فقط یک سوال برام باقی مونده و هنوز درک نکردم و ممکنه سوالم ابتدایی باشه چون تازه با این فضا آشنا شدم
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  چرا ما میتونیم از ریزش یک ارز سود بگیریم؟ مگر سودگرفتن از بالارفتن قیمت یک ارز نیست؟
  و اینکه چرا لوریج دراختیار ما قرار میدن؟

  • سلام ، صرافی ها با دریافت کارمزد سود می کنند. با در اختیار قرار دادن لوریج یا به عبارتی قرض دادن به شما برای ترید بر اساس موجودی حساب ، در هیچ حالتی صرافی ضرر نمی کند. در صورتی که موجودی شما بیش از این قادر به پوشش ضرر نباشد ، پوزیشن به صورت اتوماتیک توسط صرافی بسته می شود. هر چقدر مبالغ سود یا ضرر افزایش یابد ، کارمزد نیز بیشتر است.
   در معاملات فیوچر ( آتی ) ما با استفاده از یک قرارداد ( بازکردن پوزیشن شورت یا لانگ ) مالک مقدار مشخصی از یک ارز دیجیتال تا زمان خاصی خواهیم بود. در زمان پایان قرارداد ، اگر پوزیشن ما لانگ باشد ، معادل قیمت فعلی بازار آن ارز ، هزینه دریافت می کنیم و اگر پوزیشن شورت باشد باید معادل آن ارز را پرداخت کنیم. بنابراین یک تریدر زمانی که انتظار دارد قیمت کاهش پیدا کند ، با باز کردن پوزیشن شورت ، ارز دیجیتال را در قیمت فعلی بازار می فروشد ، اگر طبق انتظار وی قیمت کاهش پیدا کند ، مجددا آن ارز دیجیتال را ارزانتر خریده و طبق قرارداد پس می دهد. تریدر از مابه التفاوت این قیمت سود می کند.

 • سلام ، ممنون از توضیحات کاملتون ، سوالی دارم اون هم اینکه ADL بنده از ۴ خط ۳ خطش روشن شده ، خط ۴ ام که روشن شه خودش اتومات پوزیشن رو با سود کسب شده میبنده یعنی ؟! بنده از کراس ۵x استفاده کردم و پوزیشن در در حالت اسپات حدود ۸۰٪ در سوده اما برای من که در فیوچرز تریدش کردم مگر نباید این ۸۰٪ در ۵ ضرب بشه ؟ چرا مقدار سود من ۲۲۰٪ هست ؟ و اینکه تنها یک خط خالی در ADL مونده ! محبت میکنید اگر راهنمایی کنید . ممنون

  • سلام ، با پر شدن خطوط ADL ، اگر نوسانات و لیکویید های زیادی به وجود بیاید و صندوق بیمه بایننس قادر به پوشش ضرر نباشد ، پوزیشن افرادی که در ابتدای صف ADL قرار دارند کاهش داده شده و بسته می شود. در این صورت از طرف بایننس یک پیام برای شما ارسال می شود و در قسمت Trade history یا Order History نیز بسته شدن پوزیشن با عنوان Deleverage قابل مشاهده خواهد بود. در مورد میزان سود باید پوزیشن خود را بررسی کنید. می توانید از ماشین حساب بایننس فیوچرز برای محاسبه سود استفاده نمائید.

    • سلام ، اگر نوسانات و لیکویید های زیادی به وجود بیاید و صندوق بیمه بایننس قادر به پوشش ضرر نباشد ، پوزیشن افرادی که در ابتدای صف ADL قرار دارند ( خطوط adl پر شده ) کاهش داده شده و بسته می شود. در این صورت از طرف بایننس یک پیام برای شما ارسال می شود و در قسمت Trade history یا Order History نیز بسته شدن پوزیشن با عنوان Deleverage قابل مشاهده خواهد بود.

  • سلام ، در پائین سمت چپ صفحه معاملات بایننس فیوچرز ، گزینه Open Orders را انتخاب کنید. در اینجا سفارشات باز نمایش داده می شوند و روبروی هر سفارش گزینه cancel برای لغو آن قرار دارد.

  • سلام ، همانطور که در مطلب توضیح داده شده است، ” تریدر های سودآور و دارای بالاترین اهرم ها در ابتدای صف ADL قرار دارند”. در نتیجه هر چقدر اهرم های بالاتری استفاده کنید و پوزیشن شما در سود بیشتری باشد ، نوبت شما در صف ADL جلوتر خواهد بود که با روشن شدن خطوط چراغ ADL نمایش داده می شود. اگر از اهرم های پائین استفاده کنید ، عکس حالت قبل اتفاق می افتد.

 • سلام مدت ۱ ساله تو بایننس هستم هر کاری می کنم فیوچرز فعال نمیشه همش log – registe میاد بالا اصلا فعال نمیشه حساب فیوچرز هم شارژکردم واقعا عصبی شدم

  • سلام ، با توجه به توضیحات اعلامی نمی توان علت مشکل شما را شناسایی کرد. در صورت تمایل یک پیام تلگرام به پشتیبانی @lazybearsupport به همراه تصویر مشکل ارسال کنید.

  • سلام، یک سوالی دارم هیچکس نتونست حلش کنه، ببینید توی فیوچرز، limit من فقط برای قیمت هایی زیر قیمت آنی مارکت عمل میکنه و order ثبت میشه و میره تو انتظار ،اما اگه قیمتی بالا تر از قیمت آنی مارکت، به limit بدم و buy بزنم که order ثبت بشه، به جای order همون جا اتوماتیک به قیمت آنی مارکت پوزیشن باز میکنه و هر چی به limit بدی و buy و بزنی، همون جا در قیمت آنی (market) پوزیشن و واسه خودش باز میکنه و عدد limit تو براش بی فایده ست… یک دوستی گفت برو بخش استاپ لیمت، عدد استاپ و عدد لیمیت و یکی بذار،درست شد اما باز بخش استاپ لیمت ، tp و sl نداره، چاره چیست؟ ایراد از چیه؟
   مثلا الان قیمت ۱۰ هستش، من میخوام وقتی به ۱۱ رسید لانگ کنه و بخره، price رو روی ۱۱ میذارم، اما به محض اینکه long/buy و میزنم ،جای اینکه بره تو order هام، همون جا اتوماتیک به قیمت آنی مارکت که ۱۰ بود، برای خودش باز میکنه، توی short هم که با العکسه، همینطوره…خدا خیرتون بده اگه حل کنیدش

   • سلام ، این ویژگی سفارش Limit در بایننس است و یک ایراد نیست و به درستی طبق عملکرد تعریف شده ( اجرا در قیمت برابر یا بهتر ) و توضیحات سایت بایننس عمل می کند. تنها راهکار در رابط کاربری بایننس برای سفارش مدنظر شما ، استفاده از Stop Limit برای باز کردن پوزیشن پس از رسیدن به قیمت خاص است که در این حالت باید تیک گزینه reduce only برداشته شود. اما همانطور که توضیح دادید ، tp و sl اتوماتیک در این سفارش فراهم نیست.

   • سلام ، تا زمانی که بالانس شما قادر به پوشش وضعیت پوزیشن باشد و نوسانات بیش از حد باعث ADL و بسته شدن آن نگردد ، پوزیشن در صورت بسته نشدن توسط خودتان ، باز خواهد ماند.

 • سلام، خیلی ممنون از آموزش کاربردی شما

  در مورد نقد کردن سود سوال داشتم
  در تعریف حد ضرر متغیر Trailing Stop، آیا، درصدی که گفتین به قیمت بازار اعمال میشود (یعنی درصد نوسان قیمت بازار) و یا تغییر درصد سود ماست از حجمی که قرار دادیم؟
  علت اینکه ۴% رو انتخاب کردین چیه؟ چطور میتونیم درصد رو در حد ضرر متغیر تعیین کنیم؟

  با تشکر

  • سلام ، خوشحالیم که آموزش برای شما مفید بوده. درصد Callback Rate در سفارش Trailing Stop درصد نوسان قیمت بازار است. در اینجا برای مثال عدد ۴ درصد را انتخاب کرده ایم. این مقدار باید متناسب با هر ترید تنظیم شود و نیاز به تحلیل تکنیکال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرور های مجازی ترید

%15 تخفیف

مدت زمان این تخفیف محدود است

کد تخفیف : lazyoffer

فرصت یک ترید مطمئن بدون مسدود شدن حساب را از دست ندهید