پس از عضویت در صرافی بایننس ، فعال سازی تائید دو مرحله ای و شارژ کردن کیف پول حساب کاربری می توانیم ترید یا به عبارت دیگر معاملات و خرید و فروش ارز های دیجیتال را در صرافی بایننس آغاز کنیم.

در این پست مراحل آموزش ترید در صرافی بایننس را به صورت ساده و تصویری آماده کرده ایم.

۱. ورود به بخش Markets صرافی بایننس

در مرحله اول ترید در صرافی بایننس از منو سایت گزینه Markets را انتخاب می کنیم. این بخش صورت پیش فرض لیست ارز های دیجیتال قابل ترید در Spot Markets بایننس را نمایش می دهد.

ورود به مارکت های صرافی بایننس

۲. ورود به صفحه ترید جفت ارز (ترید در صرافی بایننس )

در بخش Spot Market جفت ارز های مختلفی برای انجام معاملات وجود دارند. برای مثال قصد داریم با پرداخت بیتکوین ، اتریوم خریداری کنیم. با جستجوی نماد ETH و کلیک روی جفت ارز ETH/BTC وارد بخش ترید این ارز خواهیم شد.

جستچوی ارز مدنظر در صرافی بایننس

توضیحات مربوط به مارکت های این بخش نیز به شرح زیر است:

 1. تمامی مارکت ها All: در این بخش لیست کل جفت ارز های موجود در بایننس قرار دارد.
 2. مارکت های بایننس کوین BNB: در این مارکت می توانید از طریق ارز دیجیتال BNB معاملات خود را انجام دهید. یعنی با پرداخت BNB ارز دیجیتال دیگری خریداری کنید یا با فروش ارز های دیجیتال خود BNB دریافت کنید. بایننس برای افرادی که از BNB استفاده می کنند مزایا و امکانات مختلفی از جمله ۲۵ درصد تخفیف در پرداخت کارمزد های معاملات توسط BNB ، و همچنین امکان استفاده از سرویس های launchpad و savings را در نظر گرفته است.
 3. مارکت های بیتکوین BTC: در این مارکت می توانید از طریق ارز دیجیتال بیتکوین BTC معاملات خود را انجام دهید. یعنی با پرداخت BTC ارز دیجیتال دیگری خریداری کنید یا با فروش ارز های دیجیتال خود BTC دریافت کنید.
 4. مارکت های آلت کوین ها: در این مارکت با استفاده از اتریوم ، ریپل و ترون ارزهای دیجیتال معامله می شوند. یعنی با پرداخت اتریوم ، ریپل و ترون ارز دیجیتال دیگری خریداری کنید یا با فروش ارز های دیجیتال خود اتریوم ، ریپل و ترون دریافت کنید.
 5. مارکت های دلاری: در این مارکت معاملات با استفاده از استیبل کوین ها انجام می شود. از جمله محبوب ترین جفت ارزهای دیجیتال این بازار USDT تتر می باشد که قیمت هر تتر به طور ثابت برابر یک دلار است. شما می توانید با پرداخت تتر ارز های دیجیتال دیگر را خریداری کنید با با فروش ارزهای دیجیتال خود تتر دریافت کنید.
 6. مارکت صندوق های قابل معامله: در این مارکت صندوق های ETF برای برخی از ارز های دیجیتال جهت لانگ یا شورت کردن با ضرایب حدود ۳ توسط صرافی بایننس ارائه شده است.

۳. خرید و فروش جفت ارز

در صفحه معاملات ، سفارش های خرید و فروش ایجاد می شوند. شمای صفحه ترید در صرافی بایننس به شکل زیر است:

صفحه ترید صرافی بایننس
 1. وضعیت جفت ارز: در این بخش قیمت فعلی جفت ارز و تغییرات آن طی ۲۴ ساعت گذشته نمایش داده می شود. از سمت چپ این قسمت می توانیم جفت ارز مدنظر را نیز انتخاب کنیم.
 2. نمودار: از نمودار برای تحلیل تغییرات قیمت استفاده می شود.
 3. دفتر سفارشات: در این قسمت لیست سفارشات خرید و فروش مارکت ارز دیجیتال انتخابی به صورت آنی قابل مشاهده است.
 4. فرم سفارش: از این فرم برای ایجاد سفارش خرید یا فروش استفاده می شود.
 5. سفارشات فعال: در این قسمت لیست سفارشات فعال شما و همچنین تاریخچه سفارش های قبل نمایش داده می شود.
 6. لیست معاملات: در این قسمت تاریخچه معاملات اخیر ارز انتخابی که در صرافی بایننس انجام شده است به صورت آنی نمایش داده می شوند.
 7. سرمایه: میزان سرمایه موجود در کیف پول بایننس شما برای معامله جفت ارز انتخابی نمایش داده می شود.

انواع سفارشات

ترید در صرافی بایننس از دو نوع کلی سفارش پشتیبانی می نماید:

سفارش مارکت Market Order:  این نوع سفارشات به صورت آنی بر اساس قیمت فعلی ارز در بازار اجرا می گردند. در این حالت قیمت سفارش شما وابسته به دفتر سفارشات متغیر است و کارمزد بالاتری نیز پرداخت می کنید. استفاده از این سفارش در مواقعی پیشنهاد می شود که قیمت و کارمزد اهمیت پائین تری نسبت به انجام معامله دارند و باید حتما سفارش خود را انجام دهید.

سفارش محدود Limit Order: دراکثر مواقع از این نوع سفارشات استفاده می شود تا در قیمت مدنظر نسبت به خرید ارز اقدام گردد. همچنین این نوع سفارش دارای کارمزد پائین تری نسبت به سفارشات مارکت است. این سفارش ها تا زمانی که قیمت ارز به قیمت درخواستی شما نرسد اجرا نخواهند شد.

آموزش ایجاد سفارش مارکت Market Order

در صفحه معاملات با استفاده از فرم ایجاد سفارش ، گزینه خرید BUY یا فروش SELL  را بر اساس نیاز انتخاب کرده و نوع سفارش را Market تنظیم می کنیم. سپس مقدار ارز مدنظر را در بخش Amount وارد می کنیم. در نهایت با کلیک روی گزینه  Buy  یا Sell در انتهای فرم ، سفارش ایجاد خواهد شد.

سفارش مارکت صرافی بایننس

آموزش ایجاد سفارش محدود Limit Order

در صفحه ترید با استفاده از فرم ایجاد سفارش ، گزینه خرید BUY یا فروش SELL  را بر اساس نیاز انتخاب کرده و نوع سفارش را Limit  تنظیم می کنیم. سپس قیمت مدنظر را برای خرید یا فروش در باکس Price وارد می کنیم. سپس مقدار ارز مدنظر را در بخش Amount وارد می کنیم. در نهایت با کلیک روی گزینه  Buy  یا Sell در انتهای فرم ، سفارش ایجاد خواهد شد.

سفارش محدود صرافی بایننس

آموزش ایجاد سفارش حد توقف Stop Limit

Stop Limit به ما اجازه می دهد تا یک قیمت را به عنوان شرط اجرا ( Stop ) به سفارش محدود اضافه کنیم. این ویژگی دو کارکرد مختلف را در اختیار ما قرار می دهد. به طور معمول از این سفارش برای حد ضرر یا Stop loss استفاده می شود. حد ضرر نقطه ای است که با رسیدن به آن برای جلوگیری از ضرر بیشتر ، ارز دیجیتال را می فروشیم. این نقطه بر اساس تحلیل تکنیکال و استراتژی معاملاتی تریدر تعیین می شود.

کارکرد دیگر این سفارش نیز برای انجام خرید پس از رسیدن به قیمت های پائین تر از نرخ فعلی بازار است که به تنهایی با استفاده از Limit Order امکان پذیر نیست.

برای ایجاد این نوع سفارش ، در صفحه ترید با استفاده از فرم ایجاد سفارش ، گزینه خرید BUY یا فروش SELL را بر اساس نیاز انتخاب کرده و نوع سفارش را Stop-Limit تنظیم می کنیم. سپس در باکس Stop قیمت فعال شدن سفارش را وارد می کنیم. در باکس Limit قیمت سفارش محدود و در باکس Amount نیز مقدار مدنظر را وارد می نمائیم. در نهایت با کلیک روی گزینه Buy یا Sell در انتهای فرم ، سفارش ایجاد خواهد شد.

سفارش Stop-limit صرافی بایننس

آموزش ایجاد سفارش OCO

OCO مخفف ” One Cancles The Other ” به معنای کنسل شدن یک سفارش توسط سفارش دیگر است. سفارش OCO امکان ایجاد دو سفارش Limit و Stop را به صورت همزمان در اختیار ما قرار می دهد ، در حالی که تنها یکی از این دو سفارش اجرا خواهند شد.

به عبارت دیگر با تکمیل شدن یکی از سفارش ها ، سفارش دیگر به صورت اتوماتیک کنسل می شود. توجه نمائید که کنسل نمودن یکی از سفارش ها به صورت دستی ، سفارش دیگر را نیز لغو خواهد کرد.

کارکرد اول سفارش OCO برای نقد کردن سود ها و پوشش ضرر به صورت همزمان است که ایجاد دو سفارش مجزا با این ویژگی ها به صورت دستی امکان پذیر نیست. کارایی بعدی برای ایجاد دو سفارش خرید ، یکی در قیمتی بالاتر از نرخ فعلی و دیگری پائین تر از قیمت فعلی به صورت همزمان است تا با رسیدن به هر کدام از این قیمت ها ، خرید ما انجام شود.

فرض کنید از قبل مقداری بیتکوین در قیمت ۱۶۰۰۰ دلار خریداری کرده اید و قصد دارید در صورت رسیدن قیمت بیتکوین به ۱۷۰۰۰ دلار یا کاهش آن به ۱۵۸۰۰ دلار ، کل بیتکوین های خود را بفروشید. برای انجام این کار در صفحه ترید با استفاده از فرم ایجاد سفارش ، گزینه فروش SELL را انتخاب کرده و نوع سفارش را OCO تنظیم می کنیم. در قسمت price مقدار ۱۷۰۰۰ دلار را وارد می کنیم. در بخش Stop نیز قیمت ۱۵۸۰۰ دلار و در بخش Limit کمی پائین تر برای مثال ۱۵۷۸۰ را وارد می نمائیم تا فرصت کافی برای اجرای سفارش در صورت نوسان قیمت وجود داشته باشد. سپس در بخش Amount مقدار مدنظر را وارد می کنیم و در نهایت با کلیک روی Sell سفارش ایجاد خواهد شد.

سفارش OCO صرافی بایننس

صفحه معاملات بایننس برای افراد تازه کار تا حدودی پیچیده به نظر می رسد. اما با انجام تعدادی ترید در صرافی بایننس با استفاده از آموزش قدم به قدم فوق به خوبی با نحوه کارکرد ترید در صرافی بایننس آشنا می شوید و به راحتی خرید و فروش ارز ها را انجام خواهید داد.

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرور های مجازی ترید

%15 تخفیف

مدت زمان این تخفیف محدود است

کد تخفیف : lazyoffer

فرصت یک ترید مطمئن بدون مسدود شدن حساب را از دست ندهید